Zlatá lezečka - pohár všestranného lezce

Série lezeckých závodů, které prověří vaše lezecké dovednosti v mnoha disciplínách.

Ti, kteří ve svých kategoriích dosáhnou nejlepších pozic, se na konci roku umístí na stupních vítězů a získají putovní pohár - zlatou lezačku.

Zlatá lezečka

Lezení je úžasný sport, kde nesoupeříte s nikým jiným než sami se sebou. Každý by si měl v životě uvědomit, že nejde o to porazit ostatní, ale vymáčknout ze sebe maximum. A když víte, že víc už jste pro to udělat nemohli, tak je to vlastně výhra a ne prohra.

Přestože někdo leze lépe než vy neznamená, že nemá smysl se snažit. On se taky nadře, abyste ho nepřelezli. Pojďte s námi hecnout a překonat sami sebe. Trochu se u toho lezení zapotit. Vypadnout tak z běžné lezecké rutiny. Zablbnout si na nových cestách, které budou v závodním stylu s přibývajícími metry těžknout. Při pokusu přelézt co nejvíc cest vypustíte duši. Při boulderingu si vyzkoušíte nové zajímavé kroky, které by vás ani nenapadlo někdy zkusit. Pokusíte se pokořit nejvyšší možnou výškovou hranici ve čtyřčlenných družstvech. No a pochopitelně zkusit lézt co nejrychleji.

Závody jsou určeny především pro všechny hobíky. Lezce, kteří lezou pro radost a normálně nepotřebujou za každou cenu lámat rekordy. Cesty budou postaveny v kategorii 3-8 UIAA. Bude jich dost, aby si zalezli všichni. Pro ty nejlepší lezce bude připraveno finále, aby si mohli užít pár okamžiků slávy. Hlavně ale pro to, abychom se mohli my ostatní smrtelníci inspirovat tím, "jak se to lezení vlastně dělá“ a užít si skvělou lezeckou atmosféru. Po závodech nás bude čekat prodloužená otvíračka a pro ty, co budou chtít i ožíračka.

Hodnotit budeme zvlášť hobby a profi kategorii. Takže když polezete moc dobře, tak se vám může stát, že vás prohlásíme za profíka a půjdete do finále.

Závody pro děti

V jednom z následujících dnů o víkendu (nejčastěji neděle) budou vždy následovat závody pro děti ve stejné kategorii (obtížnost, boulder atd.). Cesty decentně upravíme, aby byly lezitelné pro všechny věkové kategorie od čahounů po trpaslíky.