Kurzy

Pár slov úvodem

Dle našeho skromného názoru by lezení v dnešní době mohlo být tou formou romantického dobrodružství, které nám chybí a zároveň zůstává bezpečné. Jsou to ty vlastní zážitky, které nám v dnešní době elektroniky chybí. Touha prožít něco víc, dotknout se pramene života.

Naše kurzy jsou určeny pro ty, co se chtěji na chvíli zastavit a žít přítomným okamžikem. Uspokojit svou potřebu po dobrodružství, romantice, užít si trochu přírody.

Proč byste měli lezení zkusit?

1) Lezení je úžasný sport, kde nesoupeříte s nikým jiným než sami se sebou. Nejde jen o to porazit ostatní, ale hlavně zkusit ze sebe dostat maximum, poznat své hranice. A když víte, že víc jste pro to udělat nemohli, tak je to vlastně výhra a ne prohra.

2) Při lezení se člověk musí soustředit jen na jednu věc a to samotné lezení. Všechny ostatní věci jdou z hlavy stranou. Proto je lezení úžasný sport pro odreagovaní od běžného života.

3) Lezení nám dává skvělou možnost naučit se překonávání vlastního strachu. A pokud dodržujete zásady bezpečného lezení, tak vám u toho nic nehrozí. A věřte, že u lezení se bojí každý. Jen ty hranice strachu má každý nastavené jinde.

4) Lezení je pro nás přirozený pohyb. Sice jsme se stali dvounožci, ale stačí se podívat na malé děti, jak zkouší lézt po všem možném.

5) Milujete pohyb, přírodu a radost ze života? Pak zkuste lezení po skalách! Najdete se v něm...A ten výhled, když sedíte na vrcholku...

Proč kurz s námi?

falkenstein

Protože nejsme žádný lezecký rychlokvašky :-). Náš tým se lezení věnuje aktivně hromadu let (pokud bychom to sečetli, bude to vyšší číslo než věk nejstaršího z nás). Za tu dobu jsme prošli různými etapami, ať už to jsou opakované začátky, pohodové lezení, trénování či závody. Velkou láskou pro nás je skalní lezení, kde se neomezujeme na jednu oblast, naopak máme rádi pestrost v materiálu i stylu jištění.

Proč děláme lezecké kurzy?

Baví nás lézt, baví nás lezení učit, baví nás lezení sdílet a baví nás lezením žít.

Lepší otázka, je spíš proč lezeme. Na tom se to lépe vysvětluje. Proč lezeme?

Pokec:"Pro radost z pohybu. Normálně nejsem moc ambiciózní člověk. Lezení je pro mě jedna z mála aktivit, kde se dokážu hecnout, překonat se a něčeho dosáhnout. Stačí, jen toho, že dolezu nahoru. Překonám sám sebe. Není to ale jen o tom, překonávat překážky. Pro mě je lezení o hledání alternativních řešení problému. Nikdy není jen jeden způsob jak vylézt danou cestu. Dosáhnout daného cíle. Je to o tom najít tu nejsnazší cestu, ale i to chce nějaké to úsilí. Život není právě jen o cílech, kterých dosáhneme, to bychom si ho neužili. Důležitá je i cestě, jak k nim dojdeme. V lezení je to „snazší“. Pokud chcete lézt na „své“ úrovni neexistuje snadná cesta na vrchol. Ale ten pocit, že jste ho dosáhli, můžete zažívat poměrně často. A o ten pocit bych se chtěl podělit s ostatními."